Terves külas terve vaim- KKH 20

Projekt “Terves külas terve vaim”

Aastal, mil Eesti tähistab oma 100. sünnipäeva, on põhjust tähistada ka Harjumaa külaliikumise 20. tegutsemisaastat.
Projekti eesmärk: Harjumaa külaliikumise  roll ülemaakondlike organisatsioonide seas on nähtav ja oluline ning külaliikumise eestvedajad on oma valdkonnas olulised arvamusliidrid ja arvestatavad partnerid koostöös teiste organisatsioonidega.

Projekti käigus teavitatakse Harjumaa külakogukondade eestvedajaid toimuvast suursündmusest ning palutakse kohtumisele eelneval ajal oma kogukondades arutleda Harjumaa kärajate teemadel ja täita väike eelvorm, et koguda arvamusi ka kirjalikult.
Märtsikuu jooksul toimub aktiivsete ja tublide kogukondade kandideerimine motivatsiooniauhindadele, mille paneb välja Kodukant Harjumaa ja loodame ka sponsorite abile. Hoiame teid asjade käiguga kursis!
Peasündmus  toimub 1. mail 2018 Voose külas  ja koosneb kolmest osast:

1) hommikupoolik
kell 11-13 – „Liikumine turgutab keha ja vaimu“. Läbitakse osaliselt Voose matkarada ja seikluspark, retke jooksul toimuvad harjutused kehaliste virgutustega. Õpitakse ja filmitakse ühistants “Eesti tantisb” – läbiviijad Voose  ja Vääna-Jõesuu külaseltsid. Lõunasupp.
2) päevasüda
Kell 14-17 külakärajad  “Talupojatarkus suurlinna tulede kumas“  Voose Päikesemajas. Teemad:
– Toss väljas? (kuidas ennetada ja vältida läbipõlemist)
– Leeki hoides (Harjumaa sädeinimese töörühm)
– Küpsed ja kogenud kogukonnad
– Ärganud ja tärganud kogukonnad
Kärajad toimuvad  Märt Treieri juhtimisel ja koostööpartnerite kaasabil.
Sünnipäevatort!
3) õhtu
Kell 18-22 „Pidu sinust ja sinule“ Voose rahvamajas ansambliga “Ajaratas halastamatult veereb ei teda peatada saa, eriti” . Motivatsiooniauhindade üleandmine kogukondadele.

Registreerimine algab 1. märtsil. Samal ajal toimub ka kogukondade kandideerimine motsivatsiooniauhindadele.

Peale sündmust koostatakse  ja trükitakse trükis „Kodukant Harjumaa 20, aastakümme 2008-2018“. Materjal kujundatakse ka elektroonilisel kujul säilitatavaks ja levitatavaks.

Projekti toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital/ Kohaliku Omaalgatuse ProgrammRM-KYSK_logo_reg_toetuseks-Vektor-suur_sygis2015 (1)