Harjumaa talgukokkuvõte

Heameel on teada anda, et Kodukant Harjumaa on ka Eesti juubeliaastal talgukevade eestvedaja maakonnas. Kevadkuu esimestel päevadel saame anda rohkem infot, siis on toimunud maakondlike koordinaatorite esimene kokkusaamine. Üks on aga kindel, talgupäev toimub 5. mail 2018! Seniks vaata veel üle, millega aasta tagasi hakkama saime!

Talgukevad 2017 toimus täistuuridel!

15. märtsil anti avapauk 2017. aasta talgukevadele, peamine talgupäev oli 6. mail. Talguportaalis teemeara.ee on veel mõned talgud, mille toimumisaeg eelolevatel nädalavahetustel. Suurem osa talgutöödest on aga tehtud ja tublid talgulised oma panuse andnud. SUUR-SUUR AITÄH KÕIGILE!

Tänavuste talgute peamisteks teemadeks oli valmistumine Eesti 100. juubeliks, sellesuviseks laste-ja noorte laulupeoks ning koostöös Päästeametiga valmisolek loodusõnnetustega seotud hädaolukordadeks.

2016. aastal toimus Harjumaal 306 talgut üle 7500 talgulisega. 2017. aasta talgunumbrid ütlevad, et Harjumaal oli kirja pandud 316 talgut ja 6. mai õhtuks loeti kokku 8229 talgulist.  Talgupaev 2017 arvudes 6. mail kell 18

Kuidas läks talgupäev kogu Eestis VAATA SIIT!

Mida leiti ja mida tehti Harjumaal? Otsekajastused talgupäeval:

Laulasmaal tundus talgujuhile, et talguseltskonna seas on üks tore paarike tekkimas. Riisusid kahekesi teistest kaugemal. Leitakse armastust! Hara saarelt veeti aerupaadiga mandrile vanu külmkappe, kaablikestasid ja telekaid. Põllkülast leiti 1986. aasta konservid, jaladeodorandid ja telekaid igast ajastust,  Jõelähtmel leidis proua oma sügisel kaduma läinud koduvõtmed üles. Voose küla talgutelt leiti rebaseurg ja Vääna-Jõesuu koolis toimunud talgutel leidis direktor vaskkaabli, mis saab endale peagi uue elu ronimisköiena. Padise vallast leiti kuuri alt raamat „Sõraliste kasvatamine”. Külavanem Valgejõel küpsetas talgulistele kaneelisaiu, Ellamaa külas pakuti talguhuntidele kehakinnituseks kodust seemnesepikut ja Napoleoni kooki.Irus istutasid õpilased talgutel kokku 106 kuuske, Nissi vallas istutati 2000 noort puud. Rae valla Kadaka küla talgulised rõõmustasid, et vald toetas neid kottide ja kinnastega! Sakus toimus rehade rongkäik, kus lõid kaasa nii suured kui väiksed talgulised. Kose vallas Tammikul raiuti lahti taliteed, mis viivad Silma allikani. Mõnuste küla mehed ehitasid lastele karusselli. Lillepi pargi talgujuht ütles talgupäeva lõpus: “Johhaidii, kui palju me ära tegime – kuninglik vaade!”

Harjumaa talgukoordinaatoritel Anneli Kanal ja Anneli Kubbil pole ka muud lisada, kui et RÕÕMSAT KEVADET JA UUTE TALGUTENI!

tänu

Talgukajastus ajalehes Harju Elu 04.05.2017