EV100

15078599_1230357637007107_3536006805585437227_nTeeme kingituse – endale ja Eestile, meile kõigile:  „EV100 igas külas”.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamise aeg ongi päral, 16. aprillil 2017 anti avalöök matkaga, millega “kustutati” endine kubermangupiir Eesti- ja Liivimaa vahel.  Riik ja rahvas, me kõik üheskoos, oleme valmis, et juubelisündmusi korraldada ja neist osa saada.

100 on suur ja uhke number, mis näitab, et meie riigil on seljataga sajandipikkune minevik ning ees ootamas, loodetavasti, sajanditepikkune tulevik. Tulevikku suunatud on ka meie „EV100 igas külas” – külaliikumise kingitus, mille me saame teha endale, oma külale, oma kogukonnale.  On aeg oma kodukohas ühiselt ringi vaadata – kindlasti on siin midagi, mille tegemisest ammu unistatud, mõeldud, millest puudust tuntud. Või ehk on Teie kogukonnas hoopis midagi sellist väärtusliku, mis aegadega kaduma läinud ja nüüd taasavastamist ootab?

Külaliikumine Kodukant on võtnud kingitegijatele toeks olla – kõigis Eesti maakondades on vabatahtlikud koordinaatorid, kellelt saab nõu ja abi igaüks, kes kaasa lüüa tahab. Just nende kaudu jõuavad sünnipäevakingid-peod ka ühisele Eestimaa kaardile.
EV100 juhtrühm omalt poolt teeb selle päeva ja paiga veel erilisemaks, andes neile kogukondadele, kes ühiskingituses   kaasa löövad, tunnusmärgi, millel kirjas küla nimi ja kuupäev, mil Eesti sajanda sünnipäeva pidu oli just selles paigas.

Harjumaal toimus esimene “ring” EV100 programmi tutvustavaid infoseminare 2016. aasta lõpus. Lisainfot selle kohta, kuidas plaanitud sündmus ühisele kaardile ja kalendrisse  jõuab, saab Harjumaa koordinaatoritelt. Kui idee küps, siis võid oma plaanid neile e-postile saata. Soovi korral kutsu koordinaator kohale ja arutage koos, kuidas  üheskoos sünnipäeva saaks tähistada!

Kaisa Linno – Kolgaküla selts,  e-post: kaisa@kolgakyla.ee, tel 523 9239                                 Ida-Harjumaal (Tallinna poolt Viimsi, Rae, Jõelähtme vald jne)

Olvia Laur – Lehetu külaselts, e-post: olvialaur@hot.ee, tel 503 8460                                       Lääne-Harjumaal (Tallinna poolt Saku, Saue, Harku vald jne)                                                      

Artikkel Harjumaa tegevustest Sõnumitoojas

Artikkel Delfis “Iga Eesti küla oodatakse tähistama Eesti 100. juubelit”