Kogemusreis Karjalasse

Kodukant Harjumaa korraldas 28.09.-01.10.2017 maakonna maaelu edendajatele ühise reisi Soome, Põhja-Karjalasse. Osalesid 27 külaliigutajat, põllumeest, koduloo-uurijat, turismiettevõtjat ja  maakonna arenduskeskuse esindajat.

DSC_0538_maaturism

Mineku-tuleku sõiduprogrammi kuulusid jalutuskäik Savonlinnas Olavilinna kindluseni kui   Euroopa suurima puukiriku imetlemine Kerimäel. Tagasitee kulges läbi Joensuu kunstikvartali ja Põhja-Karjala muusemi ning Imatra kose maailisi vaateid nautides. Kohapeal, Liperi vallas, saime osa Soome künnimeistrivõistlustest ning pikkade traditsioonidega Leivapäevast, millele lisaks kohalik mess, kohaliku toidu ja käsitöö laat.  Külastame Liperi-Seura (üle 50 a tegutsenud kodulooselts) poolt rajatud muuseume – Käräjätupa, veski,  2014. aastal valminud maamajandus-muuseumi Tähkä ja Enwaldi muuseumi. Tegime põgusa peatuse Roukalahti külamaja ja suveteatri juures ja seejärel uudistasime Mattisenlahti külamaja tegemisi. Põikasime sisse metsseakasvatustallu, kus täitsa maakeeli jutud räägitud said- eestlasest pereanine Anne on sealkandis elanud pea 20 aastat. Liperi vallavalitsuse külalislahkust kinnitas võõrustajatepoolne kohvipaus kohalike karjala pirukatega vastavatud maatursimiettevõttes Ollilan Tupa.  Silmailu ja osturõõmu pakkus piirkonna käsitööliste ühine kauplus Lippi ja uudistamist jagus Põhjala suurimas eraautomuuseumis Myllyn Wanhat autot.  Majutuspaiga pererahvas andis võimaluse igal õhtul valida kolme sauna vahel- õhtu ilma saunata pole Soomes ju mõeldav :-)

Lisaks vaatamisele-kogemisele kohtusime Joensuu piirkonna arenduskeskuse JOSEK esindajaga, kes andis põhjaliku ülevaate nende tegevusest – juttu ja küsimusi jätkus! Põnev ja huvitav oli ka Liperi ettevõtjate ühenduse esindajatega kokkusaamine-  on häid eeskujusid, mida ja keda järgida.

Reisiseltskond oli tore, Karjala pakkus meile kauneid vaateid sügisvärvilisele loodusele ja mõnusaid kohtumisi külalislahkete inimestega.

DSC_0376_Savonlinna

Meie väike reisigalerii

Ülejäänud pildid on nähtavad vaid siseringile 😉