Maapäev 2017

maapäev 2017

… ja ongi jälle käes! Maapäeva aasta, mis muu! Alles see oli (august 2015) kui 20 harjakat lippude lehvides Järvamaa poolt võõrustatud Maapäeval käis.  Taas on aeg read koondada ja delegatsioon valmis seada. Arvuks ikka 20, sest rohkem rahvast lihtsalt ei mahu – koos külalistega saab meid niigi kokku ligi 400.

Eesti külade 12. Maapäev toimub 4.-6. augustil 2017 Viljandimaal, Vana-Võidus. Maapäev on külaliikumise suursündmus, mille kaudu jõuab külarahva hääl kogukondadesse,  omavalitsustesse, riigivõimuni, rahvusvahelisele tasandile.

Esimesel päeva hommikupooliku veedavad maakonnadelegatsioonid Viljandimaa külades. Harjumaa läheb tutvuma Valma küla tegemistega – Võrtsjärve ääres oleva ägeda paigaga, kus ehitatakse kalepurjekaid, arendatakse turismi, külavanemaks on endine põllumajandusminister ja Maaülikooli professor Jaan Leetsaar. VAATA VIDEOT!

Kella 14ks koguneme Viljandi kesklinna rongkäigule, saame osa “C.R Jakobsoni” kõnest ja  liigume Vana-Võitu. Maapäeva programmiga tutvu SIIN!

Häid uudiseid on veel! Kõigepealt see, et Kodukant Harjumaa juhatuse poolt kirjutatud projektiga “Värsket verd võrgustikku II etapp” saame Maapäeval osalejate osavõtutasu peaaegu poole võrra hüvitada (20€ 45st), samuti kaetakse projekti eelarvest isikliku autoga tehtud sõidukulud. Liikumise Kodukant üldkoosolekul toimus ka majutuskohtade loosimine, kuna Vana-Võidu kutsehariduskeskuse ühiselamutest vaid osad on renoveeritud. Harjumaad koosolekul esindanud Kristina Nurmetalu Vääna-Jõesuu külaseltsist oli õnneliku käega ja harjakad majutuvad euroremonditud ühikates!

Kui sul on kindel soov ja tahtmine Harjumaa delegatsiooni kuuluda, siis TÄIDA ÄRA OSALEMISVORM ja tee seda hiljemalt 30. juuniks 2017.   NB- registreerumine ei taga veel kohta delegatsioonis! Kõigi soovijatega võtame eraldi ühendust.

Maapäeva Harjumaa delegatsiooni juht  on Anneli Kubbi,  Kontakt: annelikubbi@gmail.com, tel 555 42526