Sündmused

Kodukant Harjumaa korraldab 28.09.-01.10.2017 maakonna maaelu edendajatele ühise reisi Soome, Põhja-Karjalasse.

bus

Osalema on oodatud külaliigutajad, põllumehed, koduloo-uurijad ja teised huvilised.  Osalejaid on juuni lõpu seisuga juba 30!

download

 

Programm: 

28.september  – Viking Line Tallinn-Helsingi, väikeste peatustega liigume Savonlinna,  jalgsituur linnas ja Savonlinna kindluse juures. Õhtuks jõuame sihtkohta Liperisse. Majutus Siikasalmi keskuses (endine põllumajanduse õppebaas, kaunis loodus, järved, saunad; võimalus ka lihtsamaid sööke ise kohapeal valmistada).

29. – 30.september – saame osa Soome künnimeistrivõistlustest, pikkade traditsioonidega Leivapäevast (+ kohalik mess, kohaliku toidu ja käsitöö laat), külastame Liperi-Seura (üle 50 a tegutsenud kodulooselts) poolt rajatud muuseume – Käräjätupa, veski, Kompero vabaõhumuuseum (Karjala tüüpiline taluõu), põllumajandustehnika muuseum ja 2014. aastal valminud maamajandus-muuseum Tähkä-halli. Tutvume sealse külaliikumisega, külastame 2-3 külamaja, kohtume kohalike ettevõtjate, põllumeeste ja külaliigutajatega. Ja loomulikult sööme kohalikku toitu (sh ehtsaid karjadownloadla pirukaid munavõi ja soolalõhega….mmm!)

1. oktoober – kodutee kulgeb läbi Joensuu (hommikukohv turuplatsil, kunstikvartali külastus) ja mööda Soome idapiiri. Peatuse teeme Imatras, naudime Imatra kose maalilisi vaateid ja õhtuks jõuame laevale. Tagasi Tallinnas oleme keskööl.

Reisi üks eesmärkidest on ka omavaheline tutvumine ja  koostöö inimeste vahel, kes Harjumaal maaelu edendavad.

Reisi maksumus on 250€ sisaldab bussi, laevapileteid, hommikusööki laevas, majutust, 3 hommikusööki ja ühte õhtusööki Soomes.

Kui oled sõidusoovis kindel, täida ära REGISTREERUMISVORM. Kui see on saadetud, saad sellekohase kinnituse e-postile hiljemalt 3 päeva jooksul. Registreerumise VIIMANE päev on 25. august. 

Reisijuht Anneli Kana, tel 5288810

Kodukant Harjumaa juhatuse esimees, Põhja-Karjala ja Liperi kandiga tuttav 20 aastat, korraldanud sinna mitmeid reise.