Taskuhäälingud ja infokirjad

Taskuhäälingud KÜLA SÜDAMES

1. Garina Toomingas, Harjumaa esimene (2003) Sädeinimene – märts 2022

Aruküla kultuurijuhti Garina Toomingat on võimatu mitte märgata – oma särava naeratuse ja stiilse värvilise rõivakomplektiga paistab ta kõigile kaugelt silma. Küllap oli see saatus, et kõigest 19ne Garina pärast ema surma Arukülla sattus ja siin oma elu üles ehitama pidi. Nüüd, rohkem kui kolmkümmend aastat hiljem on  ta mitte ainult kohalik kultuurivedur ja Harjumaa sädeinimene, kelle kabinetiseinad kiituskirjade all lookas, vaid ka juba aastaid ainuke rahvamandaadiga üksikkandidaat kohalikus volikogus ning ema viiele lapsele. „Tuleks mõelda mitte et kuidas ei saa, vaid kuidas saab,“ kõlab Garina moto. 

Garina Toomingas

2. Viskla küla, Eestimaa aasta küla 2021- Erkki Karjamaa ja Kristel Kadapik, märts 2022

Kõigest 90 elanikuga Viskla on maailma ainus pannikuusega küla  ja sealne kogukond lihtsalt pakatab ideedest: näiteks on neil maailmas unikaalne pannikuusk ja külamaja õue peal nii palju kiikesid, et võtab silme eest kirjuks. Üheskoos jõuti külamaja loomiseni ja mida kõike toredat veel ette võetakse (ja ka ühest täiesti praktilisest unistusest, mille täitumist külarahvas pikisilmi ootab), räägivad saates „Küla südames“ MTÜ Viskla Külaarendamise Seltsi esinaine Kristel Kadapik ja külavanem Erkki Karjamaa.

 3. Ääsmäe küla https://anchor.fm/kodukant-harjumaa/episodes/Kla-sdames-tegus-sme-e1h9ppa

4. Ellamaa külaselts ja loodusselts, Marje Suharov https://anchor.fm/kodukant-harjumaa/episodes/Kla-sdames-Ellamaa-vaim-e1h9prj

5. Metsanurme küla ja Kodukant Harjumaa, Anneli Kana
https://anchor.fm/kodukant-harjumaa/episodes/Kla-sdames-Metsanurme-ja-Harjumaa-klaliikumine-e1h9pmh

 

Infokirjad

2019
Jaanuari infokiri

2018
Septembri Infokiri
Aprilli Infokiri
Veebruari Infokiri

2017
Veebruarikuu Infokiri
Märtsikuu Infokiri
Aprillikuu Infokiri
Juunikuu Infokiri
Septembrikuu Infokiri
Oktoobrikuu Infokiri
Novembrikuu Infokiri